پيرو تفاهنمامه ميان موزه نفت و مديريت اكتشاف

اسناد قديمي اكتشاف تحويل موزه نفت شد

يکشنبه بیست و هشتم آذر ماه 1395اسناد قديمي اكتشاف تحويل موزه نفت شد

پيرو تفاهمنامه ميان موزه ها و مركز اسناد صنعت نفت و مديريت اكتشاف، ده ها جلد گزارش زمين شناسي كه از جمله قديمي ترين و مهم ترين اسناد تاريخي موجود در صنعت نفت هستند، تحويل موزه نفت شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني موزه ها و مركز اسناد صنعت نفت ايران، گزارشات مطالعات زمین‌شناسی که پس از بررسی‌های کارشناسی، به مرکز اسناد صنعت نفت منتقل شده‌اند، 159 جلد گزارش قدیمی GR را شامل مي شوند كه پس از کنترل فایل رقومی بسته‌بندی و تحویل موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت شده اند.

lkajkljljla

بنا به همين گزارش، علاوه بر گزارشات زمین‌شناسی، مدارکی اعم از کتب، نشریات و بولتن ، فیلم‌های کاغذی و شیشه‌ای، عکس‌های هوایی، تصاویر زمین‌شناسی، نقشه‌های زمین‌شناسی و مهرهای قدیمی نیز به مرور، پس از مستندسازی و فهرست ‌برداری به مرکز اسناد تحویل خواهند شد.

لازم به يادآوري است، اسناد مربوط به حوزه اكتشاف از اهميت بالايي در صنعت نفت برخوردارند و تقويت و تثبيت فرهنگ مستندسازی در اين صنعت از جمله اهدافي است كه موزه ها و مركز اسناد صنعت نفت دنبال مي كند. اميد مي رود اقداماتي از اين دست به نهادینه‌سازی اين فرهنگ در صنعت نفت و حفظ و نگهداشت تاريخ آن ياري رساند.