در نخستين روز برپايي نمايشگاه

وزير نفت از "نمايشگاه اسناد و عكس هاي ساختمان مركزي شركت ملي نفت" بازديد کرد

شنبه بیست و سوم بهمن ماه 1395وزير نفت از

مهندس بيژن زنگنه، صبح امروز و در نخستين روز از برپايي "نمايشگاه اسناد و عكس هاي ساختمان مركزي شركت ملي نفت، نخستين آسمان خراش ايران" از اين نمايشگاه بازديد به عمل آورد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني موزه ها و اسناد صنعت نفت ايران، در اين بازديد كه دكتر اكبر نعمت الهي، مدير موزه ها و مركز اسناد صنعت نفت، مهندس زنگنه را همراهي مي كرد، وزير نفت از تصاوير و اسنادي كه مراحل ساخت و بهره برداري از بناي ساختمان شركت ملي نفت ايران و بخش هاي مختلف آن را در اواخر دهه 1330 و تا اواخر دهه 1340 نشان مي دهد، بازديد به عمل آورد.

photo_2017-02-12_14-02-12

به گفته مجري مركز مدارك، اسناد و آرشيو صنعت نفت، ساختمان شركت ملي نفت ايران كه بناي آن از سال 1337 آغاز و در 16 طبقه ساخته شد، در زمان خود بلندمرتبه ترين ساختمان تهران به شمار مي آمد. اين در حالي است كه ساختمان هايي نظير پلاسكو و هتل هيلتون (استقلال كنوني) به ترتيب در سال هاي 1341 و 1342 ساخته شدند.

حشمت ا.. منعم همچنين خاطر نشان مي كند: "نمايشگاه حاضر در آستانه 60 سالگي بناي شركت ملي نفت ايران برگزار مي شود، ضمن اين كه ويران شدن ساختمان قديمي پلاسكو در تهران تلنگري بوده تا ما را متوجه اهميت و لزوم توجه به بناهاي قديمي تهران كند؛ بناهايي كه بخشي از هويت اين شهر را با خود دارند."

"نمايشگاه عكس ها و اسناد ساختمان شركت ملي نفت، نخستين آسمان خراش ايران" از 23 بهمن ماه تا سوم اسفند ماه از ساعت 8 صبح تا 16 پذيراي علاقه مندان است.