سفیر تاجیکستان و رئیس ایرانی سازمان "اکو" از موزه بنزین خانه آبادان" دیدن کردند

پنج شنبه پنجم اسفند ماه 1395سفیر تاجیکستان و رئیس ایرانی سازمان

نعمت ا.. امام زاده، سفیر  کشور تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران و دکتر محمد مهدی مظاهری، رئیس ایرانی سازمان "اکو" روز گذشته از "موزه بنزین خانه آبادان" بازدید به عمل آوردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موزه ها و مرکز اسناد صنعت نفت ایران، سفیر تاجیکستان و رئیس اکو که به همراه هیاتی برای بازدید از مکان های دیدنی آبادان به این شهر سفر کرده بودند، ضمن بازدید از موزه تازه تاسیس بنزین خانه آبادان که نخستین موزه از موزه های نفت ایران است، مراتب خوشحالی و قدردانی خود را از تلاش وزارت نفت برای حفظ میراث این صنعت ابراز داشتند.

دکتر  مظاهری رئیس ایرانی سازمان اکو نیز برپایی چنین مراکزی را کمکی موثر به توسعه گردشگری و رونق فرهنگی برشمرد و خواهان تداوم این گونه فعالیت ها در منطقه شد.

photo_2017-02-23_11-20-02

لازم به یادآوری است سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) یک سازمان منطقه ای است که کشورهای ایران، ترکیه و پاکستان در آن عضو هستند. رئیس این سازمان نیز هر سه سال یک بار انتخاب می شود.

معرفي انواع دستگاه هاي پمپ بنزين و تاريخچه استفاده از اين دستگاه ها در كشور، نمايش يك نمونه پمپ بنزين و خودرو در حال سوختگيري؛ بازسازي فضاي يك شعبه نفت قديمي، مخازن قديمي پرچي، مجموعه تانكرهاي سوخت رسان؛ اسناد و مستندات تاريخي مربوط به توزيع فرآورده هاي نفتي و ... از جمله بخش هاي تشكيل دهنده موزه بنزين خانه آبادان است.