استقبال گرم گردشگران نوروزي از "موزه بنزين خانه آبادان"

چهارشنبه شانزدهم فروردين ماه 1396استقبال گرم گردشگران نوروزي از

بيش از 1100 بازديد كننده در تعطيلات نوروزي از موزه بنزين خانه آبادان، نخستين موزه از طرح موزه هاي صنعت نفت، ديدن كردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني موزه ها و مركز اسناد صنعت نفت ايران، موزه بنزين خانه آبادان در روزهاي نوروز 1396 ميزبان جمع زيادي از بازديدكنندگان آباداني و گردشگراني از ساير شهرهاي ايران بود.

photo_2017-04-06_13-10-53

بنا به همين گزارش موزه بنزين خانه آبادان كه به عنوان نخستين موزه از طرح موزه هاي صنعت نفت ايران در تاريخ 28 دي 1395 گشايش يافت، از نخستين روزهاي افتتاح تا كنون با استقبال خوب مردم آبادان و گردشگران رو به رو شده و در مجموع بيش از 4100 نفر تا كنون در قالب تورهاي گردشگري، خانواده ها و شهروندان عادي از اين موزه ديدن كرده اند.

موزه بنزين خانه آبادان كه بويژه براي مردم اين شهر يادآور گوشه هايي از تاريخ گذشته شهرشان است، با به نمايش گذاشتن برخي از وسايل گرمايي و شيوه هاي سوخت رساني در گذشته، خاطرات روزهاي قديم را در ذهن بازديد كنندگان زنده كرده و نسل جديد را با زندگي در گذشته آشنا مي سازد.

photo_2017-04-06_13-09-56

در تعطيلات نوروزي ساعات بازديد از اين موزه افزايش يافته و موزه بنزين خانه آبادان از ساعت 10 صبح تا 11 شب به طور يكسره پذيراي بازديد كنندگان بوده است.

لازم به ذكر است معرفي انواع دستگاه هاي پمپ بنزين و تاريخچه استفاده از اين دستگاه ها در كشور، نمايش يك نمونه پمپ بنزين و خودرو در حال سوختگيري؛ بازسازي فضاي يك شعبه نفت قديمي، مخازن قديمي پرچي، مجموعه تانكرهاي سوخت رسان؛ اسناد و مستندات تاريخي مربوط به توزيع فرآورده هاي نفتي و ... از جمله بخش هاي تشكيل دهنده موزه بنزين خانه آبادان است.