اشیاء قدیمی خطوط لوله و مخابرات منطقه اصفهان موزه نفت را کامل می کند

يکشنبه هفتم خرداد ماه 1396اشیاء قدیمی خطوط لوله و مخابرات منطقه اصفهان موزه نفت را کامل می کند

اشيايي با قدمت بیش از 40 سال در بررسي انبارهاي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان، از سوي كارشناسان موزه هاي نفت شناسايي شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه اصفهان، کارشناسان موزه نفت طی بازدید یک هفته ای از انبار ضایعات، تعمیرات خط و مراکز انتقال نفت منطقه اصفهان، 67 قطعه قابل نمایش در موزه را شناسایی کردند که از این تعداد 7 قطعه از قدمتی بیش از 40 سال برخوردارند.

به گفته كارشناسان جمع آوري اشياء موزه نفت، از جمله اين قطعات مي توان به توربین ها اشاره كرد كه یکی از مواردی است که تا بحال از قطعات آن برای نمایش در موزه استفاده نشده و با انتقال این قطعات در کنار تجهیزات HSE موجود در این منطقه، همچون کپسول های آتش نشانی، موزه صنعت نفت کامل­تر خواهد شد.

كارشناسان موزه با اشاره به اين كه طی مدت یک هفته از 7 مرکز انتقال نفت منطقه اصفهان بازدید به عمل آمده و حدود 67 شی انتخاب شده است، گفت: از جمله اين اشياء می توان به مواردی همچون کپسول های آتش نشانی با آرم های تاریخی صنعت نفت، کنترل ولو، پیمانه های قدیمی، قطعات توربین های تلمبه خانه ها، ژنراتورهای قدیمی برق، شیلنگ انتقال مواد نفتی و دو دستگاه هیدرولیکی برای باز و بسته کردن ولو  اشاره کرد.

گفتی است، کارشناسان موزه هاي نفت طی دو سال گذشته با حضور در شرکت ها و مناطق مختلف نفتی، ضمن بررسی و جمع آوری اشیاء قدیمی، موفق شدند با راه اندازی «موزه نفت آبادان» بخشی از جذابیت های این صنعت صد ساله را در معرض دید عموم قرار دهند.