همزمان با روز جهانی موزه: اسناد قديمي در ساختمان مرکزی وزارت نفت به نمایش درآمد

دوشنبه بیست و یکم ارديبهشت ماه 1394همزمان با روز جهانی موزه: اسناد قديمي در ساختمان مرکزی وزارت نفت به نمایش درآمد

به مناسبت بزرگداشت روز جهانی موزه، بخشی از اسناد و مدارک تاریخی صنعت نفت در ویترین طبقه همکف ساختمان مرکزی وزارت نفت به نمایش درآمد.

به گزارش سایت موزه ها و اسناد صنعت نفت، نشريات به نمایش درآمده از جمله نشریاتی هستند که در تهران و مناطق نفت خيز جنوب به ويژه مسجدسليمان منتشر شده اند دوره آنها به سال هاي 1338 الي 1344 باز مي گردد.

آيينه، نفتخيز، اخبار هفته مسجدسليمان، هفتگل و نفت سفيد از جمله نشريات آن دوره و به نمايش درآمده در ويترين وزارتخانه است كه به دو زبان انگليسي و فارسي و هر هفته صرفا براي كاركنان صنعت نفت منتشر مي شده است.

اين نشريات ضمن انتشار اخبار، گزارش­ ها، بخشنامه­ ها و اطلاعيه­ هاي درون سازماني، به موضوعات فرهنگي، علمي، اقتصادي و اجتماعي می پرداختند و اغلب مطالب آنها از سوي كاركنان نفت تهيه مي شد.

برخی از اشیا و اسناد موزه نفت نیز در این ویترین به نمایش گذاشته شده است. پيش از اين نيز، در چند مرحله اسناد و اشياي كشف و يا اهدا شده صنعت نفت از سوی اسناد و موزه های صنعت نفت در اين ويترين در معرض ديد كاركنان گذاشته شده بود.

دفتر موزه ها و اسناد صنعت نفت همچنین درصدد است تا از سایر ویترین های چهار شرکت اصلی صنعت نفت برای نمایش بخش هایی از آثار گردآوری شده در موزه نفت استفاده نماید.