مديرعامل شركت پالايش نفت كرمانشاه: موزه نفت عامل ماندگاري پالايشگاه است

چهارشنبه بیست و چهارم تير ماه 1394مديرعامل شركت پالايش نفت كرمانشاه: موزه نفت عامل ماندگاري پالايشگاه است

مدير عامل شركت پالايش نفت كرمانشاه ضمن ابراز خرسندي از راه­اندازي موزه نفت در کارخانه حلب سازی این شهر، آن را عامل بقا و ماندگاري پالايشگاه كرمانشاه دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موزه ها و اسناد صنعت نفت، در پی دستور مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت، مبني بر تبديل كارخانه قديمي حلب سازي و حلب پركني پالايشگاه كرمانشاه به موزه، مسوولان موزه و اسناد صنعت نفت در سفری به کرمانشاه، چالش­ ها و موانع موجود برای ایجاد موزه نفت در این شهر را مورد بررسی قرار داده و با مسئولان پالایشگاه به گفت و گو نشستند.

در جریان این بازدید که با حضور مهندس عبدالرضا امیری صفت، مجری و ناظر موزه نفت کرمانشاه برگزار شد، مهندس جمشيدي، مديرعامل شركت پالايش نفت كرمانشاه، با اشاره به كاهش ظرفيت توليد پالايشگاه و واگذاري آن به بخش خصوصي، از توقف فعاليت بخش عمده ايي از پالايشگاه ابراز نگراني كرد و ايجاد موزه را بارقه اميدي براي ادامه فعاليت اين مجموعه و تقويت انگيزه كاركنان آن دانست.

وي در ادامه عنوان كرد: اگر چه اين مجتمع به بخش خصوصي واگذار شده، اما كماكان كليه كاركنان آن نسبت به صنعت نفت وفادار بوده و تمام تلاش خود را بقاي آن خواهند كرد.

جمشيدي افزود: مردم كرمانشاه، پالايشگاه و نحوه عملكرد آن را به خوبي نمي شناسند، همين امر بر لزوم ايجاد موزه و آشنايي آنها با اين مجموعه مي افزايد و با تاسيس اين موزه، در آينده نه چندان دور شاهد جذب توريسم داخلي و خارجي خواهيم بود كه به نفع منطقه و استان است.

جمشيدي در پايان با اشاره به سابقه تاريخي كارخانه حلب سازي كرمانشاه به عنوان اولين كارخانه حلب سازي و حلب پركني كشور، ابراز اميدواري كرد اين مجموعه با كمك دست اندركاران موزه و ميراث فرهنگي ثبت ملي شده و در فهرست آثار ملي قرار گيرد.

لازم به ذكر است در حال حاضر بخش حلب پركني كارخانه فعال بوده و بخشي از سوخت هواپيماها را تامين مي كند.