"فلات قاره" 35 سالگی اش را جشن گرفت

شنبه چهارم مهر ماه 1394

جشن سی و پنجمین سال تاسیس شرکت نفت فلات قاره ایران، با حضور رکن الدین جوادی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، در منطقه بهرگان، در حاشیه خلیج فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موزه و اسناد صنعت نفت، مهندس جوادی با اشاره به اهمیت اقتصادی، سیاسی و امنیتی تولید انرژی در خلیج فارس، از برنامه شرکت ملی نفت ایران برای افزایش تولید نفت در این منطقه به 800 هزار بشکه در روز خبر داد.

شركت نفت فلات قاره ايران پنجم شهریور 1359 براي برآوردن اهداف مطالعاتي و عملياتي به منظور توسعه، استخراج و بهره‌برداري از نفت خام و گاز طبيعي در خليج‌فارس و از ادغام پنج شركت زير تشكيل شد: شركت نفت ايران و ايتاليا (سيريپ) در ميدان‌هاي نفتي هنديجان، بهرگانسر و نوروز؛ شركت نفت ايران و پان‌آمريكن (ايپاك) در ميدان‌هاي فروزان، سروش، ابوذر و درود؛ شركت نفت لاوان (لاپكو) در ميدان‌هاي سلمان و بلال؛ شركت نفت بين‌المللي دريايي ايران (ايمينوكو) در ميدان‌هاي رسالت و رشادت و شركت نفت سوفيران در ميدان‌هاي نفتي جزيره سيري.

حوزه عملياتي اين شركت از نظر جغرافيايي به دو بخش شمالي و جنوبي تقسيم شده است كه در بخش شمالي آن، دو منطقه نفتي بهرگان و خارگ و در بخش جنوبي لاوان و سيري قرار دارند. در پایان این مراسم، تندیس شرکت نفت فلات قاره به مدیران مناطق عملیاتی این شرکت به نمایندگی از کارکنان مناطق اهدا شد.