تورتهران گردی ویژه کارکنان وزارت نفت

چهارشنبه بیست و سوم شهریور ماه 1401تورتهران گردی ویژه کارکنان وزارت نفت

مدیریت موزه ها و مرکز اسناد صنعت نفت با همکاری اداره کل منابع انسانی ستاد وزارت نفت برگزار کرد.

 

تورتهران گردی ویژه خانواده های وزارت صنعت نفت در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۲۸ برگزار شد

همکاران از مجموعه کاخ گلستان و موزه پمپ بنزین دروازه دولت دیدن کردند. قدمت کاخ گلستان به ۴۴۲ سال پیش می رسد،این کاخ یکی از منحصر بفرد ترین مجموعه های تاریخی ایران است. این مجموعه ارزشمند نه تنها بیانگر بخش مهمی از تاریخ هنر این مرز و بوم است،بلکه بواسطه رویدادهایی که در آنجا رخ داده به مجموعه ای بی بدیل و سندی زنده از مهمترین بخش تاریخ ایران تبدیل شده است. کاخ گلستان به عنوان یک  مجموعه جهانی که در فهرست ثبت جهانی یونسکو قرار دارد، دارای تزیینات و معماری جذابی است که هر بیننده را به وجد می‌آورد. تاریخچه کاخ گلستان به زمان شاه عباس صفوی (۹۸۸ ه ق ) بر می گردد و در سلسله های بعدی نیز مورد توجه واقع شده است ،در دوره قاجار تغییرات زیادی در آنجا بوجود آمد.

در این بازدید همکاران از عمارت شمس العماره،محوطه کاخ گلستان،کاخ اختصاصی،تالارسلام، تالارآینه، تالارعاج، تالارظروف وخلوت کریمخانی دیدن کردند.

در این برنامه حسین شاملی(سرپرست موزه ها و مرکز اسناد صنعت نفت)  به اهمیت موزه های صنعت نفت و نقش مهمی که در گردشگری صنعت نفت دارد اشاره کرد،و همچنین ابراز نمود که تداوم این برنامه ها می تواند به اهمیت و جایگاه موزه ها ی صنعت نفت در صنعت گردشگری بیافزاید.

این بازدید با همکاری صمیمانه سرکار خانم امامی مدیریت محترم مجموعه کاخ گلستان برگزار گردید