دوشنبه پنجم مهر ماه 1395 موزه پمپ بنزين ريف

يادگاري از دهه هاي پنجاه و شصت ميلادي

"موزه پمپ بنزين ريف" موزه كوچكي است در شهر وودلند در شمال كاليفرنيا كه به نمايش جايگاه هاي سوخت قديمي، پمپ هاي بنزين و خودروها و ساير تجهيزات مربوط به اتومبيل و سوخت گيري در دهه هاي شصت و پنجاه ميلادي و قبل از آن اختصاص دارد.

موزه ريف (24)

اين موزه در فضايي به مساحت تقريبي 1200 متر مربع در سال 2000 ميلادي توسط فردي به نام مارك ريف بنيان گذاري شده است. ريف كه از چند دهه قبل پمپ هاي بنزين قديمي را جمع آوري مي كرده، اين مجموعه را در ملك شخصي خود به عنوان اداي ديني به فرهنگ اتومبيل سواري در دهه هاي پيشين و برانگيختن حس نوستالژي طرفداران آن روزگار بنا كرده است.

موزه ريف (28)

علاوه بر پمپ هاي بنزين قديمي، تصاويري از گذشته، ظروف، وسايل و تجهيزاتي كه در جايگاه هاي سوخت قديمي مورد استفاده قرار مي گرفته و علائم و تابلوهاي متعلق به گذشته، در اين موزه به نمايش گذاشته شده اند.

موزه ريف (12)

رستوران، بوفه و فضاهاي سبز براي استراحت از جمله امكاناتي است كه در موزه پمپ بنزين ريف براي بازديد كنندگان تدارك ديده شده است.

موزه ريف (32)

در تجهيز اين مكان ها تلاش شده تا حد ممكن وسايل و ابزارهاي سنتي و قديمي مورد استفاده قرار گيرد.

موزه ريف (22)

بازسازي صحنه تصادف يك خودرو قديمي و سقوط يك هواپيما، از جمله تدابيري است كه براي جذب بيشتر بازديد كنندگان و گردشگراني كه به ايالت كاليفرنيا مي آيند، به موزه ريف، انديشيده شده است.

موزه ريف (34)

يك وانت شورولت ساخت سال 1956 كه ريف مي گويد آن را سال ها پيش از يك تعميرگاه تنها به مبلغ 700 دلار خريداري و سپس بازسازي كرده، از جمله خودروهايي است كه در اين موزه به نمايش گذاشته شده است. هر چند ديگران نيز مي توانند در روزهايي خاص خودروهاي قديمي خود را به محل موزه آورده و در فضايي متعلق به گذشته در كنار خودروهاي شان عكس يادگاري بگيرند.

موزه ريف (8)

موزه ريف همچنين برنامه هاي جنبي را در طل سال براي بازديد كنندگان برگزار مي كند، از جمله نمايشگاه سالانه خودرو و نمايش فيلم در سالن نمايشي كه به ياد سينمايي كه در سال 1958 در وودلند در آتش سوخت، يولو نامگذاري شده است.

موزه ريف (18)

موزه پمپ بنزين ريف سالانه هزاران گردشگر را كه به كاليفرنياي شمالي مي آيند، به خود جذب مي كند و درصدد است با توسعه يسشتر بر جذابيت هاي خود براي بازديد كنندگان بيافزايد.