بارگذاری اسناد و اشیا تاریخی صنعت نفت در سامانه دیجیتال آغاز شد

جمعه بیست و یکم ارديبهشت ماه 1403بارگذاری اسناد و اشیا تاریخی صنعت نفت در سامانه دیجیتال آغاز شد

به گزارش مدیریت مرکز اسناد و موزه‌های صنعت نفت، بارگذاری اسناد واشیا تاریخی صنعت نفت در بستر دیجیتال به صورت رسمی آغاز شد و به‌تدریج در دسترس کارکنان صنعت نفت قرار می‌گیرد.

تا کنون حدود ۱۳ هزارشی موجود در هشت موزه و نمایشگاه دائمی صنعت نفت در شهرهای مسجدسلیمان، سبزوار، آبادان (۲)، تهران (۲)، کرمان و محمودآباد در این سامانه بارگذاری شده است.

همچنین حدود ۱۳۷ هزار برگ سند از ۱۲ میلیون برگ سند موجود در مرکز اسناد صنعت نفت در این سامانه بارگذاری شده است و در آینده نزدیک بقیه اسناد موجود هم به صورت دیجیتال بروی خروجی این سامانه قرار می‌گیرند.

دسترسی به سامانه دیجیتال مرکزاسناد و موزه‌های صنعت نفت هم اکنون دراین مدیریت و پس از ایجاد زیرساخت لازم در بستر اینترانت (اینترنت داخلی نفت) برای کارکنان صنعت نفت فراهم می‌شود.

این سامانه با قابلیت جستجو درمتون (عکس، پی‌دی‌اف و ...) و گفتار، یکی از روزآمدترین سامانه‌های اسنادی کشور بوده و می‌تواند افزون بر پاسخگویی به نیازهای محققین و پژوهشگران حوزه تاریخ و میراث، پشتوانه خوبی برای مدیران و کارکنان صنعت نفت در انتقال تجربیات و دانش باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در غرفه مدیریت مرکز اسناد و موزه‌های صنعت نفت در سالن ۸ و ۹ نمایشگاه نفت از این سامانه دیدن کنند.

بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ۱۹ اردیبهشت‌ماه آغاز به کار کرد و ۲۲ اردیبهشت‌ماه به‌کار خود پایان می‌دهد.