حفظ آثار و میراث صنعت نفت وظیفه‌ ملی است

شنبه بیست و دوم ارديبهشت ماه 1403حفظ آثار و میراث صنعت نفت وظیفه‌ ملی است

به گزارش مدیریت مرکز اسناد و موزه‌های صنعت نفت، علیرضا دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب امروز (شنبه، ۲۲ اردیبهشت‌ماه) از غرفه این مدیریت در نمایشگاه بین‌المللی نفت بازدید کرد.

وی در این بازدید حفظ آثار و میراث صنعت نفت را وظیفه‌ ملی و اسلامی دانست و با بیان اینکه این میراث باید برای آیندگان حفظ شود، اظهار کرد: مدیریت مرکز اسناد و موزه‌های صنعت نفت کارهای مهمی برای حفظ این میراث انجام داده است که باید این کارها ادامه پیدا کند تا آیندگان قضاوتی ماندگار و واقعی از ادوار مختلف صنعت نفت داشته باشند.

مدیریت مرکز اسناد و موزه‌های صنعت نفت در نمایشگاه امسال، ضمن نمایش مهمترین رویدادهای صنعت نفت در ۱۱۵ سال اخیر، از امضای قراردادهای دارسی تا امضای قرارداد توسعه یکپارچه میدان آزادگان، بخشی از اسناد خط لوله مشترک نفت ایران و اسرائیل موسوم به الات - اشکلون و اسناد اورجینال مربوط به سادات قیری و شرکت دارسی مربوط به سال ۱۲۸۵ و اسناد مربوط به ثبت اطلاعات حفاری موقعیت B5 مسجدسلیمان مربوط به سال ۱۲۸۸ را  به نمایش گذاشته است.

مدیریت مرکز اسناد و موزه‌های صنعت نفت همچنین در نمایشگاه امسال عکس‌هایی از هشت موزه و نمایشگاه دائمی صنعت نفت در شهرهای مسجدسلیمان، سبزوار، آبادان (۲)، تهران (۲)، کرمان و محمودآباد را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است.

بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ۱۹ اردیبهشت‌ماه آغاز به‌کار کرد و امروز (۲۲ اردیبهشت‌ماه) به‌کار خود پایان داد.