تاکید بر ضرورت اعتماد سازی و باور به موزه ها و اسناد صنعت نفت

يکشنبه بیست و چهارم خرداد ماه 1394تاکید بر ضرورت اعتماد سازی و باور به موزه ها و اسناد صنعت نفت

رئيس روابط عمومي شركت ملي نفت ايران گفت: همكاري كاركنان و مسوولان صنعت نفت با موزه ها در گرو اعتمادسازي و باور آنها به مجموعه موزه ها و اسناد صنعت نفت است که این امر می تواند راهگشای حفظ اسناد و اشياي قديمي و تاريخي و مستندات صنعت نفت باشد.            

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موزه و اسناد صنعت نفت، جلسه همگرايي و هم انديشي مسوولان روابط عمومي شركت ملی نفت با مسوولان موزه ها و اسناد صنعت نفت با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی، ایجاد اعتماد و باور كليه كاركنان صنعت نفت نسبت به حفظ آثار و مستندات تاريخي این صنعت برگزار شد.  

در این نشست، مسئولان موزه ها و اسناد صنعت نفت، ضمن برشمردن اهمیت نقش روابط عمومي هاي صنعت نفت در امر اطلاع رساني و فرهنگ سازي، بر جايگاه ويژه روابط عمومي شركت ملي نفت به جهت گستره آن در سراسر كشور، تاکید کرده و همکاری مسوولان این شرکت را با موزه ها و اسناد صنعت نفت خواستار شدند.

اهميت جهاني موزه هاي مرتبط با صنعت نفت و بودجه هاي در نظر گرفته شده براي تاسيس و ارتقاي آنها از جمله موارد دیگری بود که مورد اشاره قرار رفت و بر این نکته تاکید شد که صنعت نفت ايران با وجود سابقه طولاني و برخورداري از آثار و يادگاري هاي غني و كم نظير، هنوز از موزه ای که شایسته آن باشد برخوردار نیست.

در این نشست همچنین گزارشی از روند فعاليت هاي صورت گرفته در مركز اسناد از ابتدا تا كنون، شناسايي و گردآوري مدارك مهم و منحصر به فرد، كه اغلب آنها در آستانه امحا و يا فرسودگي شديد قرار داشتند، ارائه شد.

محمد ناصري، رئيس روابط عمومي شركت ملي نفت ايران نیز ضمن اعلام آمادگي این شرکت جهت هرگونه همكاري، به فعاليت هاي صورت گرفته در شركت ملي نفت در خصوص حفظ آثار و مستندات تاريخي و قديمي و موزه­ اي كردن آنها در سال هاي گذشته اشاره کرد و گفت که این تجربيات و دستاورده ها در اختيار موزه ها و اسناد صنعت نفت قرار خواهد گرفت.

یادآوری می شود موضوع جانمایی برای نمایش اشیاء و اسناد صنعت نفت در شرکت ملی نفت ایران از جمله دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.