موزه اوگاندا با بخش نفت و گاز رونق می گیرد

شنبه سوم مرداد ماه 1394موزه اوگاندا با بخش نفت و گاز رونق می گیرد

موزه اوگاندا با گشایش بخشی که به اکتشاف و تولید نفت و گاز اختصاص داده شده، توجه بازدید کنندگان، بویژه نسل جوان را به خود جلب می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موزه ها و اسناد صنعت نفت ایران، خبرگزاری آسوشیتدپرس از گشایش بخش نفت و گاز موزه اوگاندا با حضور ایرنه مولینو، وزیر انرژی این کشور خبر داد.

انتظار می رود بخش جدید موزه اوگاندا که به نمایش تجهیزات و امکانات صنعت نفت اختصاص دارد، به سبب جذابیت های بصری و نمایش فعالیت هایی که در حین اکتشاف و استخراج نفت رخ می دهد، مورد توجه بازدید کنندگان، بویژه کودکان و جوانان قرار گیرد.

تاریخ اکتشاف نفت در اوگاندا به اوایل دهه 1920 میلادی می رسد و نخستین چاه در سال 1938 در این کشور حفاری شده است، با این همه اوگاندا هرگز مانند کشوری چون نیجریه که در همسایگی آن قرار دارد، در زمره کشورهای مهم نفتخیز نبوده است.

اکتشافات جدید در سال های 1983 تا 1992 بار دیگر توجه دولت این کشور را به نفت جلب کرد و از سال 2006 دولت این کشور برنامه های جدیدی را برای توسعه صنعت نفت خود اعلام کرده و رساندن کشور به سطوح بالاتری از تولید نفت را مد نظر دارد.

گفته می شود برخی شرکت های نفتی، از جمله شرکت های داخلی تولو و CNOOC و کمپانی توتال به ایجاد این موزه کمک کرده اند.

اوگاندا عکس 3

وزیر انرژی اوگاندا در مراسم گشایش این موزه اظهار داشت: "این بخش از موزه با افزایش دانش عمومی درباره نفت، نقش مهمی در شکل دادن به آینده کشور ایفا خواهد کرد و جوانان را تشویق می کند که به ادامه تحصیل در  رشته های مربوط به حوزه انرژی روی بیاوند و بخش خصوصی را نیز ترغیب می کند تا به فرصت های کسب و کار در این حوزه وارد شود."

به گفته رئیس موزه اوگاندا، بخش نفت و گاز این موزه، با دادن اطلاعات عمومی در مورد انرژی و مصرف آن و به نمایش گذاشتن فناوری های تازه، علاوه بر گذشته، آینده را نیز برای بازدید کنندگان به تصویر می کشد و از این جنبه بر سایر بخش های موزه برتری دارد.