نخستین مدیرعامل شرکت ملی نفت فلات قاره از موزه نفت بازدید کرد

دوشنبه بیست و هفتم مهر ماه 1394نخستین مدیرعامل شرکت ملی نفت فلات قاره از موزه نفت بازدید کرد

محمدعلی علیزاده شعبانی، نخستین مدیرعامل شرکت ملی نفت فلات قاره از دفتر موزه ها و اسناد صنعت نفت ایران، بازدید کرد و با مسئولان این دفتر به گفت و گو نشست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موزه ها و اسناد صنعت نفت ایران، مهندس شعبانی در این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل موزه نفت، حفظ آثار و دستاوردهای این صنعت را آرزو و خواست همه پیشکسوتان صنعت نفت نامید.

شعبانی که فارغ التحصیل رشته مهندسی نفت از دانشگاه بیرمنگام انگلستان است، مرداد ماه 1359 و پس از آن که شرکت های قدرتمند خارجی صنعت نفت ایران را به سبب وقوع انقلاب اسلامی ترک کرده بودند، مامور تشکیل هیات مدیره شرکت جدید فلات قاره شد.

او درباره خاطرات روزها و ماه های نخست تشکیل فلات قاره می گوید: "با انحلال کنسرسیوم و رفتن شرکت های خارجی که عملیات اکتشاف و استخراج نفت را به عهده داشتند، هیات مدیره ای موقت وظایف آنها را به عهده گرفت."

به گفته شعبانی علی رغم دشواری های کار و آغاز جنگ تحمیلی، شرکت فلات قاره توانست امور را سر و سامان دهد و فعالیت های نفتی بویژه در میدان های مشترک و خطوط مرزی تداوم یابد.

شعبانی که مدت دو سال در دانشکده نفت آبادان تحصیل کرده و در شهرهای مسجد سلیمان، آغاجاری و اهواز خدمت کرده است، می گوید که همه خاطراتش از صنعت نفت، خاطراتی شیرین است و امیدوار است با تشکیل موزه ها، یادگارهای این شهرهای نفتی حفظ شود و این مناطق رونق بیشتری یابند.

شعبانی در سال 1365 بازنشست شده و از آن پس به طور پراکنده با صنعت نفت همکاری داشته است. او بهترین دوران زندگی اش را در صنعت نفت می داند و می گوید که هیچ وقت خاطرات آن دوران را فرآموش نخواهد کرد.

یادآوری می شود شرکت ملی نفت فلات قاره ایران، که مسئولیت میادین فراساحلی را بر عهده دارد، چندی پیش سی و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت.