ميراث نفت استان هاي كرمانشاه، همدان، كردستان و ايلام در موزه غرب كشور

سه شنبه بیست و هفتم بهمن ماه 1394ميراث نفت استان هاي كرمانشاه، همدان، كردستان و ايلام در موزه غرب كشور

موزه صنعت نفت غرب كشور با هدف حفظ و نگهداري اشياء و اسناد قديمي و به نمايش گذاشتن دستاوردهاي صنعت نفت اين منطقه به جمع آوري مستندات قديمي در استان هاي كرمانشاه، همدان، كردستان و ايلام خواهد پرداخت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني موزه و اسناد صنعت نفت، به نقل ناظر و مجری طرح موزه صنعت نفت غرب کشور، اين موزه كه در محل كارخانه حلب سازي و حلب پركني كرمانشاه تاسيس مي شود، به نمايش آثار و اسناد صنعت نفت در منطقه غرب كشور، با محوريت شهرهاي كرمانشاه، همدان، كردستان و ايلام اختصاص خواهد داشت.

به گفته علي ملكي، منطقه غرب كشور با توجه به پيشينه طولاني در زمينه حفاري، اكتشاف و فعاليت هاي پالايشي از جايگاه منحصر به فردي در صنعت نفت برخوردار بوده و همين امر بر اهميت راه اندازي موزه در آن منطقه مي افزايد.

به همين منظور طي حكمي از سوي مجري طرح موزه هاي صنعت نفت، هادي ميرزاپور، رئيس روابط عمومي شركت پالايش نفت كرمانشاه، مسووليت دبيري كميته جمع آوري اسناد و اشياي صنعت نفت در غرب كشور را عهده دار شده تا با همكاري كليه روساي روابط عمومي هاي شركت هاي نفتي مستقر در غرب كشور، مسوولان موزه هاي نفت را در راه اندازي موزه اي درخور و شايسته ياري رسان باشد.

لازم به يادآوري است محل اين موزه، يعني كارخانه حلب سازي و حلب پركني پالايشگاه كرمانشاه با حدود يك صد سال قدمت، ماه گذشته از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان اثر ملی، به ثبت رسید.