ریل‌گذاری مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت برای ساماندهی اشیاء واسناد نفتی

سه شنبه شانزدهم اسفند ماه 1401ریل‌گذاری مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت برای ساماندهی اشیاء واسناد نفتی

IMG_1724

IMG_1773IMG_1749

سرپرست مدیریت موزه‌ها ومرکز اسناد صنعت نفت ازریل‌ گذاری این مدیریت برای ساماندهی اسناد و اشیاء تاریخی صنعت نفت خبر داد، گفت: نمايشگاه دائمي اين مديريت در مجتمع رفاهي كاركنان صنعت نفت درمحمودآباد درآینده نزدیک افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت موزه‌ها ومرکز اسناد صنعت نفت، حسین شاملی صبح امروز (سه‌شنبه، ۱۶اسفندماه) درآیین گشایش رسمی نمایشگاه دائمی مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت در ساختمان مرکزی ۱۷ وزارت نفت با بیان اینکه وزارت نفت مجموعه‌ای از تمام شئون مختلف حکومت‌داری را در خود جای داده است، اظهار کرد: فرهنگ و هنر یکی از این بخش‌هاست و مجموعه وزارت نفت (مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت) در این بخش اقدام‌های مهمی را انجام داد و در جاهای مختلف دستِ وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را گرفته است.

وی با اشاره به رویدن امید در مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت با حمایت جواد اوجی، وزیر نفت و پیام کهتری، رئیس دفتر وزارتی تصریح کرد: نتیجه این حمایت سبب راه‌اندازی نمایشگاه دائمی مدیریت موزه‌ها شد که امروز به صورت رسمی افتتاح می‌شود همچنین برنامه راه‌اندازی نمايشگاه دائمي اين مديريت در مجتمع رفاهي كاركنان صنعت نفت در محمودآباد (استان مازندران) در دستور کار است که این نمایشگاه  اواخر امسال یا اوایل سال آینده (۱۴۰۲) به صورت رسمی افتتاح می‌شود.

سرپرست مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت با بیان اینکه این مدیریت همچنین در دو سال اخیر اقدام به ریل‌گذاری در بخش‌های مختلف کرده است، افزود: ساماندهی اشیاء و اسناد یکی از این ریل‌گذاری‌هاست که بر اساس آن بیش از ۹ هزار شی تاریخی- صنعتی در مجموعه مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد نفت به سامان رسید‌ه‌اند.

شاملی با یادآوری اینکه در مجموعه مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت ۲۰میلیون برگ سند جمع آوری شده است ، تصریح کرد: شاید یک سندی اکنون به چشم نیاید اما سال‌های آینده همین برگ سند سبب افتخارات کشور می‌شود.

وی افزود: مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت همکاری با مرکز اسناد مؤسسه امام خمینی (ره) را برای نگهداری اسناد و اشیاء تاریخی صنعت نفت در دستور کار قرار داده است.

سرپرست مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت به همکاری این مدیریت با مدیریت امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت اشاره کرد و گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده، ایران در بین کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تنها کشوری است که دارای مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد است و در این زمینه پیشرو است.